KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16416164
nr 1641 6164
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
Oljemålning, Modellstudie. Signerad, daterad -52. Olja på pannå, 65x36 cm, yttermått inklusive ram: 74x45 cm
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 september 2024
kl 19:41:15
8/9 22:48:48